خرید(دانلود تحقیق درباره انواع ساختمان )

دانلود تحقیق درباره انواع ساختمان |961879|ghe1723772|دانلود تحقیق,مقاله درمورد انواع ساختمان,پروژه عمران درباره انواع ساختمان
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع دانلود تحقیق درباره انواع ساختمان می باشد.

تعداد صفحات:76

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

انواع ساختمان

با توجه به اينكه به معناي كلي به هر چيزي كه ساخته مي‌شود مي‌توان ساختمان گفت ولي در اينجا منظور ما از ساختمان بناهاي ساخته شده با مصالح بنايي (آهن، سيمان، گچ، آجر و غيره) مي‌باشد. اصولا ساختمان را از لحاظ مصالح مصرفي و نوع كاربرد آن مي‌توان به دو دسته تقسيم نمود.

الف : انواع ساختمان از لحاظ مصالح مصرفي

1- ساختمانهاي بتني :

ساختمان بتني ساختماني است كه براي اسكلت اصلي آن از بتن آرمه (سيمان، شن، ماسه و فولاد بصورت ميلگرد ساده و يا آجدار) استفاده شده باشد. در ساختمانهاي بتني سقفها به وسيله تاوه (دال)‌هاي بتني پوشيده مي‌شود و يا از سقفهاي تيرچه و بلوك و يا ساير سقفهاي پيش ساخته استفاده مي‌گردد و براي ديوارهاي جدا كننده (پارتيشن‌ها) ممكن است از انواع آجر مانند سفال تيغه‌اي، آجر ماشيني سوراخ دار، آجر معمولي كور‌ه‌اي و يا تيغچه گچي و يا چوب استفاده شده و ممكن است از ديوار بتون آرمه هم استفاده مي‌شود. در هر حال در اين نوع ساختمانها شاه تيرها و ستونها از بتون آرمه (بتون سطح) ساخته مي‌شود.

2- ساختمانهاي فلزي

در اين نوع ساختمانها براي ساختن ستونها و پلها از پروفيلهاي فولادي استفاده مي‌شود. در ايران معمولا ستونها را از تيرها آهنهاي I دوبل و يا بال و پهن‌هاي تكي (آهنهاي هاش) استفاده مي‌نمايد و همچنين براي اتصلات از نبشي- تسمه و براي زير ستونها از صفحه فولادي استفاده مي‌شود و معمولا دو قطعه را بوسيله جوش به همديگر متصل مي‌نمايند. سقف اين نوع ساختمانها ممكن است تير آهن و طاق ضربي باشد و يا از انواع سقفهاي ديگر از قبيل تيرچه بلوك و غيره استفاده گردد. براي پارتيشن‌ها مي‌توان مانند ساختمانهاي بتوني از انواع آجر و يا قطعات گچي و يا چوب يا سفالهاي تيغه‌اي استفاده نمود. در هر حال جدا كننده‌ها مي‌بايد از مصالح سبك انتخاب شوند. د بعضي از ممالك بر خلاف مملكت‌ ما براي اتصال قطعات از جوش استفاده نكرده بلكه بيشتر از پرج و پيچ و مهره استفاده مي‌نمايند و براي ستونها نيز مي‌توان به تير آهن از نبشي و يا ناوداني استفاده نمود.

3- ساختمانهاي آجري :

در ساختمانهاي كوچك كه از چهار طبقه تجاوز نمي‌نمايند مي‌توان از اين نوع ساختمان استفاده نمود. اسكلت اصلي اين نوع ساختمانها آجري بود و براي ساختن سقف‌ها در ايران معمولاً از پروفيلهاي فولادي I (تير آهن I) و آجر بصورت طاق ضربي استفاده مي‌گردد و يا از سقف تيرچه و بلوك استفاده مي‌شود.

در اين نوع ساختمانها براي مقابله با نيروهاي جانبي مانند زلزله بايد حتما از شناژهاي روي كرسي چيني و زير سقفها استفاده شود. در ساختمانها آجري معملا ديوارهاي حمال در طبقات مختلف روي هم قرار مي‌گيرند و اغلب پارتيشنها نيز همين ديوارهاي حمال مي‌باشند. حداقل عرض ديوارهاي حمال نبايد از 35 سانتيمتر كمتر باشد.

4- ساختمانهاي خشتي و گلي :

اين نوع ساختمانها در شهرها بعلت گراني زمين كمتر ساخته مي‌شود و بيشتر در روستاهاي دور كه دسترسي به مصالح ساختماني مشكل تر است مود استفاده قرار مي‌گيرد.

اسكلت اصلي اين نوع ساختمانها از خشت خام و گل مي‌باشد و تعداد طبقات آن از يك طبقه تجاوز نمي‌كند و در مقابل نيروهاي جانبي مخصوصاً در مملكت ما كه از مناطق زلزله خيز دنيا مي‌باشد جدا جلوگيري بعمل آيد. بجز انواع فوق ساختمانهاي ديگري نيز وجود دارد مانند ساختمانهاي سنگي كه بيشتر در مناطق كوهستاني مورد استفاده قرار مي‌گيرد ممكن است ساختماني مركب از دو يا چند نوع از انواع فوق ساخته شود مانند ساختمانهاي فلزي و بتوني و يا فلزي و آجري و غيره.مطالب دیگر:
📒پاورپوینت مطالعه شهر هوشمند📒نقشه اتوکد شهر استهبان (کاربری های وضع موجود)📒نقشه اتوکد شهر استهبان (کاربری اراضی پیشنهادی)📒نقشه اتوکد شهر استهبان (حریم پیشنهادی و کاربری اراضی آن)📒پاورپوینت طرح و ایده نوزایی شهری📒تحقیق در مورد ام البنين و فرزندان ايشان (13 صفحه آماده پرینت)📒نقشه اتوکد شهر کرج با جزئیات📒نمونه آلبوم نقشه های طرح شهرسازی 5📒پاورپوینت صفر تا صد کارآفرینی و 101 تکنیک حل خلاق مسئله📒پاورپوینت صفر تا صد گیاه شناسی📒پاورپوینت صفر تا صد مبانی میوه کاری📒پاورپوینت مراحل ساخت ستونها و رفتارهای سوله📒پاورپوینت دستورالعمل تدوین طرح کارآفرینی📒پاورپوینت آشنایی با بورس اوراق بهادار و نحوه سرمایه گذاری در آن📒پاورپوینت امنیت و فضای مجازی📒پاورپوینت مفاهیم خلاقیت و حل مسئله به روش خلاق📒پاورپوینت برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)📒پاورپوینت 10 گرایش راهبردی فناوری در سال 2015📒پاورپوینت مدیریت فرایند مشارکت سازمانی📒پاورپوینت مدیریت پروژه در خدمت کارآفرینی📒پاورپوینت معرفی انواع قراردادهای پیمانکاری📒فایل فلش رسمی آندروید 6.0.1 Samsung SM-A500Fu📒پاورپوینت سیستم حمل و نقل هوشمند (ITS)📒پاورپوینت پروژه خفاش و معماری (انسان، طبیعت، معماری)📒پاورپوینت الگوی برای نوسازی بافت‌های فرسوده و تولید انبوه مسکن محلی